globalgayrimenkularsa.net - info@globalgayrimenkul.net - info@globalgayrimenkularsa.net

5 Temmuz 2022 Salı  

  Hızlı ARA
Portföy Numarasını Yazınız :
  KAYITLI PORTFÖYLER
YASSIÖREN KÖYÜ 32
NAKKAŞ MAHALLESİ 39
HADIMKÖY SANAYİ FABRİKA ARSA 25
ÖMERLİ SANAYİ ARSA 7
HADIMKÖY DEPO ALANLARI 8
HADIMKÖY MERKEZ KONUT ALANLARI 7
HADIMKÖY TOKİ KİPTAŞ ÇEVRESİ KONUT ARSALARI 7
İSTANBUL ŞEHİR MERKEZİ PREMİUM ARSALAR 18
DURSUNKÖY ARSA 6
BOYALIK ARSA 0
BAKLALI ARSA 2
SAZLIBOSNA KÖYÜ 5
KIZILCAALİ KÖYÜ 13
ÖRCÜNLÜ KÖYÜ 9
SUBAŞI KÖYÜ 1
İZZETTİN KÖYÜ 1
İNCEĞİZ KÖYÜ 1
OVAYENİCE KÖYÜ 1
ÇATALCA KESTANELİK 5
ARNAVUTKÖY YENİKÖY 1
ÇATALCA KABAKÇA 2
ÇATALCA ÖRENCİK KÖYÜ 2
ÇATALCA MERKEZ VE YAKIN ÇEVRE. 21
HADIMKÖY ÖMERLİ SANAYİ TOKİ İSTİMLAK PLANI 0
ESNYURT KIRAÇ HOŞDERE 1
YEŞILBAYIR DEPO ARSALARI. 12
ÇATALCA ÇANAKÇA KÖYÜ 1
BÜYÜKÇEKMECE PELİCAN HİLL SİTESİ 0
ARNAVUTKÖY DELİKLİKAYA 1
BÖLGE HARİTA VE NAZIM PLAN 1
ÇATALCA DAĞYENİCE 4
TRAKYA YATIRIMLIK BÜYÜK TARIM ALANLAR 8

Ofisimize ait toplam 0 kiralık ve 241 satılık portföy bulunmaktadır.
 HAVA DURUMU

ISTANBUL

  DÖVİZ KURU           DA - ES
 EURO 17.5322 17.5638
 USD 16.7935 16.8237
HİZMETLERİMİZ
BÖLGE HARİTASI
YATIRIMCI REHBERİ
ÇÖZÜM ORTAĞINIZ OLALIM
YETKİ BELGESİ
İSKİ KORUMA BANTLARI
 

 

  ANKET
Web Site'mizi Nereden Duydunuz ?
Afiş / Cam Posterleri
Referans
El İlanları - Flyers
İnternet Arama Motorları
Gazete / Dergi İlanları
 
  HABER DETAY

köprü haber

Bölgede arsa satın alanlar arasında İş Bankası Genel Müdürü Ersin Özince, Sevil Sabancı, Aydın Doğan ve Sinan Çetin de bulunuyor. Çatalca'da arazilerin metrekare fiyatı 500 TL'yi buldu


İstanbul Boğazı'na yapılması planlanan 3. köprünün geçeceği muhtemel güzergI¢hlarla ilgili spekülasyonlar arsa fiyatlarını uçurdu. Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, İstanbul Boğazı'na yapılacak 3. köprünün güzergI¢hının belirlendiğini ancak spekülatörlere fırsat vermemek için açıklamak istemediğini belirterek, Üçüncü köprü ve onun güzergI¢hı, mevcut köprülerin daha kuzeyinde olacak, o kesin demişti.

KAPIŞ KAPIŞ GİTTİ

Tarabya ile Beykoz güzergI¢hları arasında en güçlü ihtimal gözüyle bakılan 3. Köprü'nün kuzeyinde bulunan Çatalca, Sarıyer, Bahçeköy, Anadolu Kavağı ve Pendik aksındaki arsalar, kapış kapış satıldı. Yeni kö 3. köprü Türkiye'yi lojistik üs konumuna getirecek
YASİN KILIÇ - 24.05.2010 Üçüncü köprü güzergâhını doğru bir karar olarak değerlendiren taşımacılar, projenin Türkiye'nin lojistik üssü olmasına ciddi katkı sağlayacağını belirtiyor. Avrupa ile Asya'nın kesiştiği noktada taşımacılar için yapılacak köprü, İstanbul ve Türkiye'yi bir nakliye üssü yapacak.İstanbul Boğazı'na yapılacak 3. köprü ve otoyol güzergâhının kentin kuzeyine inşa edilmesinde en önemli etken uluslararası transit trafiğin şehir dışına alınmasıydı. Nakliyecilerin 10 dakikada kat edebilecekleri bir mesafe için her sabah ve akşam 4'er saat trafiğe çıkış yasağının kalkmasını beklemek mecburiyetinde kalması, lojistik açısından büyük sıkıntı oluşturuyordu. İkinci çevre yolundaki trafik yoğunluğu Türkiye'nin uluslararası lojistik üs olma hedefini geciktiriyordu. 3. köprünün lojistik ve uluslararası taşımacılık açısından son derece önemli olduğunu belirten Uluslararası Nakliyeciler Derneği (UND) Başkanı Tamer Dinçşahin, "2023 yılı hedeflerinde Türkiye'nin lojistik üs olması konumu var. Ama geçilemeyen yollarla hiçbir şekilde bir lojistik üstolma şansımız oluşamaz. Bu nedenle bu güzergâh son derece önemli bir noktada." dedi.

Türkiye Odalar Ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkan Yardımcısı Halim Mete, İstanbul Boğazı'na inşa edilecek üçüncü köprü sayesinde Sarp Sınır Kapısı'ndan giren nakliye araçlarının rahatlıkla Avrupa'ya ulaşacağını söyledi. Köprünün konumunun son derece doğru olduğunu belirten Mete şu bilgileri verdi: "2023 hedefleri arasında Türkiye'nin ihracat hedefi 500 milyar dolar. Bu hedefe ulaşabilmek için ulaşım altyapısının güçlendirilmesi gerek. Eğer biz aynı limanlarla ve aynı yollarla kalırsak ihracat hedefimizi yakalama şansımız yok."

Henüz lojistik konusunda başlarda olduğumuzu ifade eden Mete şu bilgileri verdi: "Üs olabilmek için önemli bir dağıtım ağına sahip olmak, altyapının, yolların, deniz ve hava limanlarının gelişmiş olması gerekiyor. Türkiye bir lojistik merkezi olmayı hak ediyor. Sarp'tan giren TIR ve kamyonlar, Sakarya ve Kocaeli'ne gelerek hiç şehre girmeden 3. köprü üzerinden Avrupa'ya geçiş yapacaklar."

Uluslararası Taşımacılık ve Lojistik Hizmet Üretenler Derneği (UTİKAD) Başkanı Kosta Sandalcı ise 3. köprü sonrasında Karadeniz hattına bağlanacak yol ile Gürcistan, Ermenistan bağlantı ekseni üzerinden Türk ve Orta Asya cumhuriyetlerine karayolu ile ulaşmanın çok daha kolay olacağını kaydetti.
prünün çevre yolunun bütün güzergI¢hların toplandığı Çatalca. Silivri, Büyükçekmece ve Gaziosmanpaşa ilçelerine komşu olan Çatalca 30'u aşkın köy ve altı beldesiyle birlikte İstanbul'un en büyük yüzölçümüne sahip ilçesi.

Çatalca'da E-7 otobanının geçmesi planlanan güzergahın çevresindeki arsaların metrekare fiyatları 10 TL'den 500 TL'ye kadar arttı. Çatalca'nın fiyatları hızla artan arazilerinin taliplileri arasında ünlü simalar da var. Çatalca'nın Boyalık Köyü'nde, İş Bankası Genel Müdürü Ersin Özince'nin 550 dönüm, Azerbaycan Devlet Başkanı İlham Aliyev'in yeğeni Ali Haydar Aliyev'in 500 dönüm, Sabancı Holding Yönetim Kurulu üyesi Sevil Sabancı'nın 100 dönüm ve Alfa Menkul Kıymetler Eski Genel Müdürü Aziz Karadeniz'in 150 dönüm arsa aldığı belirtiliyor.


AKFIRAT'DA VİLLA

Polat Holding Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Polat'ın da, Baklalı Köyü'nde 150 dönüm büyüklüğünde bir arazi satın aldığı, bu köydeki emlakçılar tarafından dile getiriliyor. Aydın Doğan ve Sinan Çetin'in de buralardan arsa aldığını ifade ediliyor. Doğan'ın buradaki arazisinin dışında Anadolu yakasında köprü güzergI¢hında Akfırat'ta villa projesi yürütüyor.

Köprü iki katlı olacak

Yeni Boğaz köprüsü Japonya'nın Kobe kentindeki Akashi Kaikyo Köprüsü gibi iki katlı olacak. Yeni köprü, karayolu araçlarının yanı sıra trenlerin de geçeceği biçimde inşa edilecek. Bunun için de iki farklı uygulama planlanıyor. Bunlardan biri köprünün iki katlı olarak yapılması. Yani altından demiryolu üstünden de karayolunun geçmesi. Bir diğeri ise köprünün mevcuttan daha geniş yapılarak otomobillerin gidiş geliş güzergahlarının ortasına iki hat olarak demiryolu yapılması. Üçüncü köprünün Anadolu yakasındaki çevre yolunun ana güzergI¢hı ise Anadolu Kavağı'ndan başlayıp Beykoz Akbaba köyü, Yalıköy, Zerzevat, Polonezköy, Mollafenari, Denizliköy, Pendik ve Alemdağ-Çatalmeşe Mahallesi üzerinden Samandıra'ya bağlı Paşaköy'e kadar uzanıyor


09.07.2011

HABERİ YAZAN :
GLOBAL GAYRİMENKUL - MUAMMER KILIÇ EMLAK HİZMETLERİ

 RESİMLER

Slayt Olarak Göster
  VİDEO
3. köprü Türkiye'yi lojistik üs konumuna getirecek YASİN KILIÇ - 24.05.2010 Üçüncü köprü güzergâhını doğru bir karar olarak değerlendiren taşımacılar, projenin Türkiye'nin lojistik üssü olmasına ciddi katkı sağlayacağını belirtiyor. Avrupa ile Asya'nın kesiştiği noktada taşımacılar için yapılacak köprü, İstanbul ve Türkiye'yi bir nakliye üssü yapacak.İstanbul Boğazı'na yapılacak 3. köprü ve otoyol güzergâhının kentin kuzeyine inşa edilmesinde en önemli etken uluslararası transit trafiğin şehir dışına alınmasıydı. Nakliyecilerin 10 dakikada kat edebilecekleri bir mesafe için her sabah ve akşam 4'er saat trafiğe çıkış yasağının kalkmasını beklemek mecburiyetinde kalması, lojistik açısından büyük sıkıntı oluşturuyordu. İkinci çevre yolundaki trafik yoğunluğu Türkiye'nin uluslararası lojistik üs olma hedefini geciktiriyordu. 3. köprünün lojistik ve uluslararası taşımacılık açısından son derece önemli olduğunu belirten Uluslararası Nakliyeciler Derneği (UND) Başkanı Tamer Dinçşahin, "2023 yılı hedeflerinde Türkiye'nin lojistik üs olması konumu var. Ama geçilemeyen yollarla hiçbir şekilde bir lojistik üstolma şansımız oluşamaz. Bu nedenle bu güzergâh son derece önemli bir noktada." dedi. Türkiye Odalar Ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkan Yardımcısı Halim Mete, İstanbul Boğazı'na inşa edilecek üçüncü köprü sayesinde Sarp Sınır Kapısı'ndan giren nakliye araçlarının rahatlıkla Avrupa'ya ulaşacağını söyledi. Köprünün konumunun son derece doğru olduğunu belirten Mete şu bilgileri verdi: "2023 hedefleri arasında Türkiye'nin ihracat hedefi 500 milyar dolar. Bu hedefe ulaşabilmek için ulaşım altyapısının güçlendirilmesi gerek. Eğer biz aynı limanlarla ve aynı yollarla kalırsak ihracat hedefimizi yakalama şansımız yok." Henüz lojistik konusunda başlarda olduğumuzu ifade eden Mete şu bilgileri verdi: "Üs olabilmek için önemli bir dağıtım ağına sahip olmak, altyapının, yolların, deniz ve hava limanlarının gelişmiş olması gerekiyor. Türkiye bir lojistik merkezi olmayı hak ediyor. Sarp'tan giren TIR ve kamyonlar, Sakarya ve Kocaeli'ne gelerek hiç şehre girmeden 3. köprü üzerinden Avrupa'ya geçiş yapacaklar." Uluslararası Taşımacılık ve Lojistik Hizmet Üretenler Derneği (UTİKAD) Başkanı Kosta Sandalcı ise 3. köprü sonrasında Karadeniz hattına bağlanacak yol ile Gürcistan, Ermenistan bağlantı ekseni üzerinden Türk ve Orta Asya cumhuriyetlerine karayolu ile ulaşmanın çok daha kolay olacağını kaydetti.
  DİĞER TÜM HABERLER
 • kanal animasyon ... (08.10.2014)
 • ARNAVUTKÖY HADIMKÖY İMAR PLANLARI ... (30.11.2011)
 • ORMAN KANUNUNUN DEĞİŞİK.2.B.MADDESİ. ... (10.07.2011)
 • köprü haber ... (09.07.2011)
 • KANAL İSTANBUL İLE İLGİLİ HABERLER. ... (22.06.2011)
 • ÜÇÜNCÜ KÖPRÜ YOLU İLE İLGİLİ HABERLER ... (22.06.2011)
 • AVRUPA YAKASI PLANLAR NETLEŞİYOR ... (17.06.2011)
 • YENİ İSTANBUL PROJESİ ÇOK YAKIN'DA HAYATA GEÇİRİLECEK ... (16.06.2011)
 • KEMERBURGAZ SARAY YOLU KISMEN HİZMETE AÇILDI. ... (20.05.2011)
 • ÜÇÜNCÜ YOLA AİT KAVŞAKLAR NETLEŞİYOR. ... (20.05.2011)
 • KANAL İSTANBUL NETLEŞİYOR. ... (20.05.2011)
 • ÜÇÜCÜ KÖPRÜ YOLU NETLEŞİYOR. ... (20.05.2011)
 • DELİKLİKAYA VE ÖMERLİ.1.ETAP BİNLİK PLANLAR ONANDI. ... (20.05.2011)
 • HADIMKÖY VE ÖMERLİ SANAYİ BÖLGELERİ YENİ PLANLARINA KAVUŞUYOR. ... (20.05.2011)
 •   web tasarım ve web yazılım | emlak web sitesi

  Copyright © 2010 GLOBAL GAYRİMENKUL - MUAMMER KILIÇ EMLAK HİZMETLERİ